30 metre genişliğe, 4 kilometre uzunluğa sahip yeni yolda dolgu ve hafriyat çalışmalarının ardından yağmursuyu drenaj çalışmasına başlandı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Kestel’e açtığımız 30 metrelik yol hem Yeni Çevre Yoluna hem de sahil yoluna bağlantı sağlayıp trafiği rahatlatacak.” dedi.

ALKÜ, ÇEVRE YOLU, YENİ SANAYİ SİTESİ VE DİM MAĞARASI’NA KOLAY ULAŞIM SAĞLANACAK

4 kilometre uzunluğa, 30 metre genişliğe sahip olan yeni imar yolu, sadece üniversiteye ulaşımı rahatlatmayacak; yeni Çevre Yolu’na; aynı zamanda Kestel Mahallesi’ne taşınacak yeni sanayi sitesi ve Dim Mağarası’na ulaşımı da kolaylaştıracak.

YÜCEL: “BÖLGEDE OLUŞACAK TRAFİK YOĞUNLUĞU AZALACAK”

Kestel Mahallesi'ndeki yeni 30 metrelik imar yolunda sürdürülen yağmur suyu drenaj çalışmalarını yerinde inceleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Şu an Kestel ALKÜ Üniversite Yolu’nun yol açım işlemleri bitti. Sanat yapıları ve alt yapı çalışmaları da devam ediyor. Yağmursuyu drenaj çalışmalarının ardından ASAT’ın bu bölgede içme suyu ve kanalizasyon şebekesi çalışması olacak.  30mt’lik yol, hem yeni yapılan çevre yoluna hem de merkez sahil yoluna bir bağlantı yolu olarak kullanılacak. ASAT’ın çalışmalarının hemen arkasından asfalt çalışmalarını tamamlayarak alternatif bir ulaşım güzergâhını Kestel halkına ve tüm vatandaşlarımıza kazandırmış olacağız. Emek veren fen işleri ekibimize şimdiden çok teşekkür ediyorum.” dedi.

YÜCEL: “BİRÇOK NOKTADA YOL VE ALTYAPI ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Alanya Belediyesi’nin kentin bir çok noktasında yeni yol açma ve şehrin altyapısını güçlendirmek için yağmur suyu drenaj çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Yücel, “Alanya’nın muhtelif yerlerinde Mamadı, Oba  Çarşamba, Kestel’in Üniversite  yolu, Mahmutlar Yeni Mahalle ile Sarıhasanlı Mahallesi’ndeki 30’ar metrelik yollarda hummalı bir şekilde çalışmamız sürüyor. Çarşamba mevkinin de sonuna geldik. Kentimizin trafik yoğunluğunu azaltmak için her bölgede çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor. Ayrıca eş zamanlı olarak altyapı çalışmalarımızda devam ediyor.” dedi.

KESTEL MAHALLESİ MUHTARI MUHTEREM ŞİMŞEK: BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ

Kestel Mahallesi Muhtarı Muhterem Şimşek ise, bu yolun Kestel için çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Kestel’imizde ulaşımı çok rahatlatacak olan bu önemli yolun yapımı nedeniyle Alanya Belediye Başkanımız Sayın Adem Murat Yücel'e Kestel halkı adına teşekkür ediyorum" dedi.  Şimşek, “Kestel Bölgemizin en büyük sıkıntısı olan Üniversite Caddesi’ne giden yolumuz, şu anda açılıyor.

MUHTAR ŞİMŞEK’DE ASAT’A ÇAĞRI

Kestel Mahalle Muhtarı Muhterem Şimşek, yolun bir an önce hizmete açılmasını için, ASAT’ın gerekli altyapı çalışmalarını tamamlaması gerektiğini belirtti. Muhtar Şimşek, “Kanalizasyon ve içme suyu boru hattı döşenmesi gerekiyor. ASAT bir an önce burayı yaparsa yolumuz bir an önce açılacak. Alanya’mızın en büyük sıkıntılarından bir tanesi yol konusu, burası da üniversiteye açılan bir kapımız. Bütün Kestel çevresindeki trafik yoğunluğu azalacak. Şu an da ekipler son hızla çalışmasını yapıyor. Buradan acil olarak ASAT’a da Büyükşehir’e de çağrı yapıyorum.  Yolun bir an önce altyapısının planlanması ve bir an önce üniversitemize, sanayi sitemize ve Alanya’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Editör: Erdal Anak