Olay, dün sabah saatlerinde Cikcilli Mahallesi’nde bulunan Karanfil Park’ta meydana geldi. Özel bir kreşte eğitim gören öğrenciler, öğretmenleri tarafından gezi amaçlı parka getirildi. İddiaya göre, burada bir öğrenciye öğretmeni tarafından şiddet uygulandı. Yaşanan olayın bir kısmı ise cep telefonuyla kayıt edildi. Görgü tanıklarının iddiasına göre, olayın cep telefonu kamerasına yansıyan görüntüden fazlasının olduğunu ve darp olduğunu öne sürdü. 
“GEÇ DEYİNCE GEÇECEKSİN”
Görüntü de ise öğretmen öğrencisini kolundan çekiştirerek yüksek sesle “ Geç deyince geçeceksin, geç deyince geçeceksin” deyip tekrar kolundan tutup kaldırdığı görünüyor. Yaşanan olayından ardından kreş yönetimi ile çocuğun annesi Aylin D. tarafından açıklama yapıldı. 
‘ÇOCUĞUMUN VE BİZİM PSİKOLOJİMİZ ETKİLENDİ’ 
Aylin D. açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  “Söz konusu videodaki kreş öğrencisinin velisi olarak olayın çarpıtılıp sosyal medyada yanlış bilgilerle yayılması bizleri çok üzmüştür. 2 yıldır bu kuruma çocuğunu emanet eden bir anne olarak kesinlikle darp ve şiddet tarzı bir olayla karşılaşmadım. Öğretmen ve öğrenci arasında yaşanan bir inatlaşmadan dolayı tatsız bir durum yaşanmış fakat bu daha sonra tatlıya bağlanmıştır. Bu süreçte kendileri tarafıma bilgi vermiş gerekli açıklamaları yapmıştır. Videonun bizden izinsiz paylaşılması ve olayın çarpıtılması hem çocuğumuzun hem de bizim  psikolojimizi olumsuz etkilemiştir.” 
‘HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR’ 
Kreş yönetiminin açıklamasında ise: “22 Mart 2024 tarihinde bazı internet haber sitelerinde ve bazı sosyal medya hesaplarında Cikcilli’de bulunan Deha Gündüz Bakımevi’nde çocuğa dayak haberi gerçeği yansıtmamaktadır. Yıllardır Alanya Cikcilli Mahallemizde faaliyet gösteren gündüz bakımevimizde bu zamana kadar hiçbir olumsuz haber ya da şikayet olmadığı gibi her zaman velilerimizin övgüsüne mazhar olduk. Hatta bu anlamda Alanya’da örnek gösterilen kreş olduk. Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Onları maddi ve manevi sağlam bir temel üzerine, geleceğe hazırlamak için gayret gösteriyoruz. Olayın bize intikalinin ardından haber kaynakları ile iletişime geçilmiş olup yanlış anlaşılmadan kaynaklı bu haberler yayından derhal kaldırılmıştır. Konu ile ilgili yasal yollara başvuru hakkımız saklı olup kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

Whatsapp Image 2024 03 22 At 23.55.13

Editör: Erdal Anak