Bir süredir gelen ‘adayımız ol ‘ baskısına kayıtsız kalamayan, geçtiğimiz yıllarda yangın, deprem gibi afetlerde Mahmutlar’da bir çok sosyal faaliyetler ile ihtiyaç sahiplerinin yanında bulunan Azize Bağışlar Koca, adaylık açıklamasında şunları söyledi:

“Sayın Mahmutlarlı hemşehrilerim, Mahmutlar Mahallesi için muhtar adaylığımı açıklamaktan büyük gurur duyuyorum. Bu önemli görev için sizlerin destek ve teveccühülerine kayıtsız kalamadım ve sizlerden destek bekliyorum. Doğup büyüdüğüm mahalleme en iyi şekilde hizmet etmek bizlerin boynunun borcudur.

‘BU MAHALLEDE DOĞDUM VE BÜYÜDÜM’ 

Mahmutlar Mahallesi’nde doğdum ve hala mahallemizde yaşamımı sürdürmekteyim. Bu mahallenin sorunlarını, ihtiyaçlarını ve güzelliklerini yakından çok iyi biliyorum. Mahallemize ve sakinlerine hizmet etme arzusu ile bu yola çıktım. Bugüne kadar birçok sosyal projelere gönüllü öncülük etmiş birisi olarak, muhtar seçildikten sonra, devletimizin resmi makamlarının bana verdiği yetkileri de kullanarak, devlet kurumlarımız ile uyumlu çalışma içerisinde Mahmutlar’da daha yapacak çok işimiz var.

‘KAPSAMLI PROJELERİN SÖZÜNÜ VERİYORUM’

Daha farklı ve kapsamlı projelere de imza atacağımın sözünü veriyorum. Çünkü muhtarlık, mahalle ile kamu kurumları arasındaki köprü görevi görmektedir. Bir muhtar, mahallenin sorunlarını ve ihtiyaçlarını ilgili makamlara iletmek ve çözümü için takipçisi olmakla sorumludur. Ayrıca, muhtar mahallenin kalkınması ve güzelleşmesi için çeşitli projeler geliştirmek ve uygulamakla da görevlidir.

‘HEDEFLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN DESTEĞİNİZE  İHTİYACIM VAR’

Bu hedeflere ulaşmak için sizlerin desteğine ihtiyacım var. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan muhtarlık seçiminde oylarınızı ve desteklerinizi bekliyorum. Mahmutlar Mahallesi için birlikte daha güzel bir gelecek inşa edeceğimize inanıyorum.Mahmutlar’a Bir Nefes, Mahmutlar’a Yeni Bir Ses! Teşekkür ederim.”

Adaylık çalışmaları kapsamında hayatı hakkında da bilgiler veren Koca açıklamasına şu şekilde devam etti: 

‘HER ZAMAN BÜYÜK SEVGİM VE BAĞLILIĞIM OLDU’ 

1989 yılında Mahmutlar Mahallesi’nde doğdum. Bu mahalleye ve burada yaşayan insanlara her zaman büyük bir sevgim ve bağlılığım oldu.

İlk ve orta öğrenimimi Mahmutlar’da tamamladım. Lise öğrenimimi de yine Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Lisesi’nde tamamladım. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldum.

Üniversiteyi tamamladıktan sonra farklı sektörlerde ticaret hayatına atıldım. Şu anki ve asıl mesleğim olan emlak, gayrimenkul yatırım danışmanlığını 2013 yılından beri devam ettirmekteyim. Şahsıma ait olan Garanti Gayrimenkul Emlak Danışmanlığı ofisimde hizmet vermekteyim.

Babam Mehmet Bağışlar (Kadıoğlu Gücük), annem Cennet Bağışlar (Gödeş). 4 kardeşiz ve evliyim. Aile olarak Mahmutlar’ımız için, ağabeyim Yılmaz Bağışlar 2019-2024 yılları arasında Alanya Belediye Meclis Üyeliği yapmış olup, Mahmutlar Spor Kulübü Başkanlığı’na yedi yıldır devam ederek gençlerimize hizmet etmektedir. Belediye Meclis Üyeliği sürecinde kurumlarımız ile uyumlu çalışmalar ile Spor Merkezi, Kültür Merkezi gibi bir çok projeyi hayata geçirmiştir.

‘BİRİZ, BERABERİZ’ 

Muhtarlık görevine geldikten sonra da bu hizmetlerimiz katlanarak devam edecektir. İnsanları ayırmadan, ayrıştırmadan, birlik ve beraberlik içerisinde bu görevi layıkıyla yapacağıma olan inancım tamdır. Sen, ben, o ayırımı olmadan, BİZ olarak önce Allah’ ın izni, sonra da sizlerin destek ve oyları ile bu yolda BİRİZ, BERABERİZ!Yunus Emre’nin dediği gibi;

‘Ben gelmedim kavga için, benim işim sevi için, dostun evi gönüllerdir, GÖNÜLLER YAPMAYA GELDİM’ Hepinizi saygı ile selâmlıyorum ve tüm adaylara başarılar diliyorum.”

Editör: Gülşah Ataoğlu