ERDEM, ÇOK SAYIDA KONTEYNIR VE İŞ MAKİNESİ YOLLADI

İlk andan beri bölgeye gıda, ısıtıcı, battaniye, ilaç ve diğer ihtiyaç malzemelerinin olduğu çok sayıda  tır gönderen Başkan Erdem,  barınma probleminin çözümüne katkı yapmak için her birinde 2 ailenin kalabileceği konteynırlar ve bunların kurulumu amacıyla da iş makineleri  ve operatörler göndermeye devam etti.

Erdem, Alanya’nın bir bütün olarak örnek çalışmalara imza attığını, başta Kaymakam Dr Fatih Ürkmezer ve Alanya belediye Başkanı Adem Murat Yücel olmak üzere çok ciddi organizasyonlar yapıldığını belirterek; “Biz Kaymakamlığımız ve Alanya Belediyemizin çalışmalarında yer alıyoruz ama bireysel olarak da üzerimize düşeni yapmaya devam ediyoruz. Çünkü şu anda tüm halkımızın aynı duygularla elinden geleni yaptığını biliyoruz. Biz de elimizden ne gelirse yapacağız. Tüm kalbimizle ve imkanlarımızla depremzedelerin emrindeyiz” dedi.

OTOBÜSLERLE TAHLİYE ÇALIŞMALARINA DA KATILDI

Başkan Erdem ayrıca deprem bölgesine otobüsler göndererek, depremzedelerin bölgeden tahliye edilmesi konusunda da çalışmalarına devam ediyor. Erdem’in deprem bölgesinden getirttiği 2 otobüs  depremzede dün ALKÜ Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Depremzedeleri Acil serviste karşılayan Başkan Erdem, taburcu olan depremzedeleri de AFAD aracılığı ile kalacakları otellere yönlendirdi. 

AFAD ÇALIŞMALARINA DA DESTEK VERİYOR

Bir yandan oda olarak, bir yandan da  yönetim kurulu üyelerinin desteğiyle bireysel yardımlar organize eden Başkan Erdem, AFAD Koordinasyonunda; Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Belediye iş birliğinde gerçekleştirilen yardım çalışmalarına da katıldı. 

ALTSO Yönetim Kurulu’nu da olağanüstü toplayan Başkan Erdem, otel ve apart otel sektörünü temsil eden komite üyeleri ile de bir araya gelerek otellerin depremzedelerin barınması için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu başkanlığında yapılan çalışmalara da destek verdi.

Editör: Erdal Anak