Alanya’nın tüm kurum ve yaşayanlarıyla depremde zarar gören vatandaşların yaralarını sarmak için seferber olduğuna dikkat çeken Belediye Balkanı Adem Murat Yücel, bölgeye yapılacak yardımlar konusunda birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

ALANYA BELEDİYESİ KONUT SORUNU İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

 

Konut fiyatlarının artması sonrası vatandaşların konut almakta yaşadığı sıkıntıyı çözmek için harekete geçen Alanya Belediyesi ilk çalışmayı Avsallar Mahallesi’nde bulunan yaklaşık 3 dönümlük alanda yapacak. Mülkiyeti Alanya Belediyesi’ne ait alanda alt gelir grubu için konut yapılması konusunda Belediye Meclisi Alanya Belediye Encümenine yetki verdi. Belediye Başkan Yardımcısı Tunahan Kasapoğlu merkez ve doğu bölgesi içinde arazi çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

PAZARCI ESNAFINDAN ÇTV ALINMAYACAK.

 

Alanya Belediye Meclisi 2023 yılı evsel atık tarifesinde değişikliğe gitti. Oy birliği ile alınan karar gereği 2023 yılında pazarcı esnafından Çevre Temizlik Vergisi alınmaması kararı alındı.

 

YÜCEL “GÜN BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜNÜ”

 

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet, yaralılar içinde acil şifa dileğinde bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel “Gün birlik ve beraberlik içinde olma ve yaraları birlikte sarma vaktidir. Alanya Belediyesi olarak, Alanya Kaymakamlığımız, AFAD, Ticaret Odası ve tüm kurumlarla işbirliği içinde depremden etkilenen vatandaşlarımıza yardım edebilmek için koordineli bir şekilde mücadele ediyoruz. İlk olarak depremzede vatandaşlarımız için yardım kampanyası başlattık. Gıda, Battaniye, ısıtıcı gibi acil ihtiyaç malzemelerini vatandaşlarımız kurduğumuz yardım çadırlarına ulaştırabilirler. Duyarlı ve yardımsever Alanya halkımız yardım kampanyamıza çok büyük destek sağladılar. Yardım kampanyamızın ilk gününde 12 yardım tırını afet bölgesine gönderdik. İnşallah yardımların artarak devam etmesini diliyorum. Afet bölgesindeki vatandaşlarımızın bizim her türlü yardımımıza ihtiyacı var. Atatürk Anıtı, Gençlik Merkezi, doğuda Mahmutlar Ek Hizmet Binası önü,  batıda Avsallar Ek Hizmet Binası önü, Konaklı Düğün Salonu toplama noktalarımız” diye konuştu.

NAKDİ YARDIM KABUL ETMİYORUZ

 

Nakdi yardım yapmak isteyenler vatandaşlar içinde açıklama yapan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, nakdi yardımların AFAD’ın kurumsal hesapları aracılığı işle yapıldığını hatırlattı.

YÜCEL “TÜM GÜCÜMÜZÜ DEPREM BÖLGESİ İÇİN SEFERBER ETTİK”

Alanya Belediyesi’nin deprem felaketinin yaşandığı ilk saatlerden itibaren tüm imkanlarını seferber ettiğini kaydeden Yücel “belediye olarak, depremden 1-2 saat 20 personelimizle birlikte ambulans da dahil olmak üzere bir çok araç ve ekipmanı deprem bölgesine gönderdik.  Alanyamızdan 31 kişilik Akut ekibinin de Alanyamızdan deprem bölgesine ulaşımını sağladık. Daha sonra iş makinalarımızı bölgeye sevk ettik ve dün akşam itibariyle çalışmaya başladılar. Son olarak dün akşamda Kadirşinas Alanya halkının desteği ile oluşturduğumuz 12 TIR’lık yardım malzemesini bölgeye gönderdik. Bugün daha fazlasını göndermeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

Editör: Erdal Anak