Günümüzün en yaygın sorunlarından birisi olan obezitenin başlangıcı genelde sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam olarak biliniyor. Uzmanlar hareket etme ile birlikte dengeli beslenmeyi ve bol su tüketilmesini tavsiye ediyor.

Kilo vermeyi hızlandıran 4 yiyecek

Fazla kilolardan kurtulmanın yolları için uzmanların tavsiye ettiği 4 besin şu şekilde:

Yeşil çay

Günde 2 bardak yeşil çay tüketimi oldukça etkili sonuçlar gösteriyor. Yüksek oranda antioksidan içerdiği için vücut ısısını yükselterek, yağ yakımınızı başlatıyor. Metabolizmayı hızlandırıyor ve böylece hızlıca zayıflamanızı sağlıyor.

Fazla Kilolardan Kurtulmak

Limon

Limon yanan yağları dışarı atıyor, vücudu alkali hale getiriyor. Ayrıca içerisindeki pektin lifi barındıran limon, tokluk hissi veren ve bu sayede kilo vermeye yardımcı olan bir besindir. Suyunuzu alkali hale getirerek günlük en az 2 litre limonlu su tüketin.

Ananas

Ananas hızlıca vücuttaki ödemi atıp tüm şişkinliği alıyor. Vitamin oranının yüksek olması ile beraber metabolizmayı da hızlandırıcı etkisi ön plana çıkmaktadır. Gün içerisinde ananas tüketen pek çok kişi hızlı ve sağlıklı kilo vermeye başlamaktadır.

Tarçın

Kilo vermede en etkin baharatlardan biri olan tarçın, kan şekeri seviyesini düzenler. İnsülin direncini de önleyen tarçınlı su, ara öğünlerde kişinin acıkmasını önleyerek uzun süre tok tutar. Tarçın yağ metobolizmasını düzenleyerek hızlıca kilo vermenizi sağlıyor.

Editör: Erdal Anak