Saha çalışmalarına hız kesmeden devam eden CHP Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik, Alanya Sanayi Sitesi'ndeki ziyaret turuna CHP İlçe Başkanı Bülent Kandemir ve Belediye Meclis Üyesi Adayları ile birlikte devam etti. Sabah saatlerinde çalışmalara başlayan Özçelik ve ekibi, ilk olarak Alanya Mobilyacılar Doğramacılar ve Hizarcılar Odası’nda Oda Başkanı Hüseyin Alataş ve üyelerle bir araya geldi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Alataş, Sanayi Sitesinin genel sıkıntılarını aktarırken, sektördeki kalifiye eleman eksikliğinden yakındı. Özçelik, Belediye bünyesinde kurulacak merkezler aracılığıyla düzenlenecek kurslar sayesinde, işletmelerin ihtiyaç duyduğu nitelikli meslek elemanlarının yetiştirileceğini söyledi.

KARARSIZLARIN TERCİHİ ÖZÇELİK OLDU

CHP Adayı Özçelik ve beraberindeki heyetin sonraki durağı Alanya Sanayi Sitesi oldu. Buradaki temaslarına kaldığı yerden devam eden ve hiçbir işletmeyi es geçmeyen Özçelik, sıkıntıları kulak ardı edilen esnafları büyük bir ilgi ve can kulağıyla dinledi. Ziyaret turunda bir oto elektrikci esnafı, "Bu seçimde kararsızdım ama Alanya ve çocuklarım için oyumu size vereceğim. Tercihim sizsiniz Başkanım" diyerek, desteğini belirtti. Aynı işyerindeki bir vatandaş da, kararsız olduğunu ancak bu düşünceden vazgeçip, Özçelik’e oy vermek için sandığa gideceğini kaydetti. Motosiklet sürücüsü bir vatandaş ise, Özçelik'in yanında durdu ve selamlaştı. Özçelik'in motosiklete binmesi üzerine vatandaşın, "Halkın desteğiyle hedefe gidiyorsun Başkanım" yorumu neşeli anlar yaşattı. Bir gıda işletmesi de Özçelik'e olan desteğini, dükkanının içine CHP Adayının büyük afişini asarak gösterdi. Özçelik ile esnaf, afişin önünde fotoğraf çektirerek, ziyareti ölümsüzleştirdi. Kamyonetle yük taşıyan bir şoför de, "Özçelik Başkan olunca derdimiz kalmayacak" diye seslendi. Oto tamircisi esnafına uğradığında dükkanın duvarında asılı duran sazı fark eden Özçelik, kısa bir mola vererek burada saz çaldı ve İzmirli olduğunu söyleyen işletmeciyle sohbette bulundu.

İŞARETİ ALDIK, ŞAFAK 16

Büyük ilgiyle karşılandığı Sanayi Sitesi ziyaret turu sonunda açıklamalarda bulunan Osman Tarık Özçelik, "Ekibimizle birlikte meydanlardayız. Çalışmalarımıza heyecan ve yoğun bir enerjiyle devam ediyoruz. Gerek sahada gerek salon toplantılarımızda vatandaşlarımızdan işareti aldık. Bugün itibariyle şafak 16 diyebiliriz. 1 Nisan'da Alanya’mız, yeni ve çok güzel bir güne uyanacak. Halkımız bizim dönemimizde mağdur olmayacak. Hizmetlerimizle, projelerimizle ve liyakatli kadrolarımızla Alanya’nın mağduriyetine son vereceğiz" ifadelerini kullandı. Küçük Sanayi Sitelerinin iyileştirilmesiyle ilgili olarak da Özçelik, "Şehrimizde kentsel dönüşüm alanında kalan Alanya Küçük Sanayi Sitesi başta olmak üzere Mahmutlar, Konaklı, Payallar ve Avsallar’da bulunan küçük sanayi sitelerinin altyapı, çevresel düzenleme ve işlevselliği açısından çalışmalar yapacağız. Gece aydınlatması, güvenlik önlemlerinin artırılması, giriş ve çıkış noktalarının düzenlenmesi, yolların onarımı ve geliştirilmesi ile işyeri standartlarının iyileştirilmesini sağlayacağız" dedi.

Editör: Erdal Anak