Mayıs tatillerini yurt dışında geçirmek isteyen Rusların sayısı arttıkça, uçak bileti talepleri de yükseliyor. Havacılık sektörü yetkilileri, tatil dönemi için uçak bileti taleplerinin %15-30 oranında arttığını ve artmaya devam ettiğini belirtiyor. Kommersant gazetesinin haberine göre, yurt dışı seyahatlerine olan talep, turizm pazarındaki istikrarın yanı sıra Mayıs ayındaki uzun hafta sonlarının da katkısıyla artıyor. Moskova’dan en çok talep gören destinasyonlar Kaliningrad, St Petersburg, Soçi, Vladivostok ve Mineralnye Vody. Yurt dışındaki popüler destinasyonlar ise İstanbul ve Antalya, Male (Maldivler), Dubai, Erivan ve Bakü.

YENİ UÇUŞLAR BAŞLATTI

S7 yolcuları arasında Vladikavkaz, Gorno-Altaysk, Kazan, Novosibirsk ve İrkutsk’un yanı sıra İstanbul ve Antalya da popüler destinasyonlar arasında yer alıyor. Türkiye’ye olan ilginin arttığını gösteren bir diğer gelişme ise Orenburg, Surgut ve Soçi’den Antalya’ya yeni uçuşlar başlatan Azur Air’in aldığı yoğun talep.

ANTALYA’YA 42 RUBLE

Soçi’ye gidiş-dönüş biletlerin ortalama fiyatının 19 bin ruble olduğu belirtilirken, St Petersburg 15 bin, Kaliningrad 16 bin, Mineralnye Vody 18,3 bin ruble olarak kaydedildi. Yurtdışı biletlerin ortalama fiyatları da artıyor. Örneğin İstanbul’a gidiş-dönüş bilet fiyatları 37 bin ruble, Minsk 13 bin, Taşkent ve Erivan 30 bin, Antalya ise 42 bin ruble olarak belirtildi.
 

Editör: Erdal Anak