TSYD Antalya Şubesi yeni yılın ilk yönetim toplantısını Alanya’da yaptı. TSYD Alanya Temsilcisi Teoman Eriş’in ev sahipliğinde Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıya TSYD Antalya Şube Başkanı Şifa Çiçek, yönetim kurulu üyeleri Erkan Erman, Ersin Aydın, Ali Bayraklı, Akif Arıcı ve Alanya’da çalışan gazeteciler katıldı. Mesleki çalışmalar ve ilçedeki spor faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda fikir alışverişinde bulunuldu. Başkan Çiçek toplantının sonunda TSYD ailesine katılan gazeteciler Hasan Özmen ile Ahmet Tunç’a rozetlerini takdim etti.
TSYD Antalya Şubesi Yönetim Kurulu’nun ikinci adresi ise geçen yıl kurulan Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC) oldu. ALGC Başkanı Ferit Kesen ve yönetimine ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunun heyet, cemiyetin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ALGC Başkanı Kesen, “Cemiyetimiz geçen yıl 22 Şubat’ta kuruldu. Ofisimiz aynı zamanda Küresel Gazeteciler Konseyi’nin (KGK) Alanya ofisi olarak da hizmet veriyor. Alanyaspor ve Antalyaspor'un süper ligde oluşu dolayısıyla bölge gazetecileri olarak mutlu ve gururluyuz” dedi. 
TSYD Antalya Şubesi’nin 2012 yılından itibaren şubeleşerek çalışmalarını hızla sürdürdüğünü hatırlatan TSYD Antalya Şube Başkanı Şifa Çiçek, “Alanya’da bizlerle uyumlu çalışan bir temsilciliğimiz var. Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti’nin kurucu üyesi ve başkan yardımcısı Teoman Eriş ile uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Mesleki dayanışma iç içe girmiş durumda. Geçtiğimiz ekim ayındaki genel kurulda göreve gelen Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ferit Kesen’e hayırlı olsun” diyerek çalışmalarında başarılar diledi.  TSYD heyeti ziyaretin ardından ALGC yönetimine plaket takdim ederek ev sahipliklerinden dolayı teşekkür etti.

Editör: Erdal Anak